61% DURIAN (darkmilk) Naive 57g

61% speciální Litevská čokoláda Naive s durianem z limitované kolekce Equator.

195 Kč 169,57 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 543
61% DURIAN (darkmilk) Naive 57g

Detailní popis produktu

 

Durian je známý spíše kvůli svému specifickému zápachu. Chuť dužiny je však velmi lahodná, krémová a sladká. V Naive tabulce ochucené právě tímto nezvyklým ovocem jde cítit jen to nejlepší z Durianu, bez nežádoucích pachů a aromat, za které si získal svou pověst nejkontroverznějšího ovoce na světě - někdo ho miluje, někdo nemůže cítit. Má charakteristický zápach, který nesedí každému, chuť je však naprosto lahodná. Jde o přírodní afrodiziakum, což působí synergicky v kombinaci s kakaem, které má stejný efekt. Uvádí se, že zlepšuje sílu svalů, kvalitu kůže a stabilizuje tlak. Je neuvěřitelným zdrojem železa, vitaminu C a draslíku.

Durian se může pochlubit podtóny pražených lískových ořechů, vaječného krému a karamelizovaného banánu. Čokoláda durian je součástí Naive kolekce Equator Collection, která využívá přísady pocházející z jediného ekosystému. Každá tabulka je složena výhradně ze surovin pěstovaných ve stejné oblasti jedné Země poblíž rovníku.

Tato unikátní ovocná darkmilk 61% čokoláda bez rafinovaného bíleho cukru, emulgátoru a jakýchkoli jiných zbytečných aditiv je stejně jako všechny kvalitní čokolády velmi bohatá na energii stabilních kakaových tuků (v tomto případě i cukrů z třtinové šťávy), specifickou vlákninu, bílkoviny, minerály, antioxidanty a teobromin. Navíc díky mléčnému podílu obsahuje vápník a mnoho dalších živin - dle nutričního složení a množství tuku/sacharidů/bílkovin, které je díky původu bobů a zpracování specifické a unikátní pro každou značku a druh čokolády je možné vyčíst i očekávat zajímavé rozdíly. 

Čokoláda Durian Naive 61% je oslazená surovým třtinovým cukrem, durianem a "grass fed" mléčným práškem v celkovém množství 20g cukrů na celou tabulku (ekvivalent množství přírodního cukru v jednom jablku).

 

 HMOTNOST: 57 g

ZEMĚ PŮVODU: Litva
SLOŽENÍ: speciální kakao* (61%), třtinový cukr*, čisté kakaové máslo*, sušené mléko krmené
trávou*, durian*(6%). * divoké nebo přírodní zemědělství!

Obsahuje mléko. Může obsahovat stopy korun, arašídů a pšenice.

 Obsah kakaové sušiny 61 %.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota
2320 kJ/560 kcal
Tuky 34 g
z toho nasycené mastné kyseliny 17,5 g
Sacharidy 53 g 
z toho cukry 36 g
Bílkoviny 7,5 g
Sůl 20mg

SKLADOVÁNÍ: Skladujte v chladu a suchu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"Často se mě ptají, proč jsem se rozhodl vyrábět čokoládu." Před odpovědí vždy váhám. Měl bych raději vyprávět dlouhý a poutavý příběh o svém divokém nápadu, nebo bych měl jednoduše říct, že jsem uviděl díru v trhu? Pravdou je, že ani jedna z těchto odpovědí není zcela správná. Čokoláda je jako můj vlastní život - hořká i sladká. Byla vždy můj neustálý společník, který mě viděl růst z bezstarostného dítěte ve zcela donkichotského dospělého. Čokoláda je stejně bujná jako můj nejživější sen a pokorná jako moje jednoduchá realita. 

Ochutnávkou čokolády Naive dáváte smysl mému celoživotnímu projektu - a za to Vám chci osobně poděkovat. “ 

Domantas Užpalis

Domantas Uzpalis Chocolate naive | Pure products, Artisan chocolate, Naive

O Domantasově Naïve

V malém městečku na východní straně Litvy vyrábí Chocolate Naive své unikátní čokolády ,,od bobů po tabulku". Každé brzké ráno čokoládový mistr pečlivě praží čerstvé kakaové boby, jejichž lahodná vůně jemně probouzí obyvatele města. Stejně jako před sto lety se v Naive kakaové boby pomalu konšují, aby se uvolnila jejich mimořádná paleta chutí s tóny ovoce, ořechů a květin. Tyto ručně vyrobené tyčinky jsou uloženy na později, aby vyzrály a pak se vytvářejí různorodé řady příchutí s přírodními superpotravinami a kořením. V Chocolate Naive, jednom z pouhých 200 výrobců tohoto typu na celém světě, začíná celý výrobní cyklus již sušeným kakaovým bobem... 

Špičkové kakaové boby jsou pečlivě vybírány z výjimečných farem. Poté jsou transportovány starými námořními cestami do Evropy a nakonec do Litvy, domova Chocolate Naive. Pro Naive jsou nejdůležitější dva klíčové principy: Zaprvé - pracují pouze s těmi nejlepšími ingrediencemi na světě. Zadruhé - snaží se stát řemeslníky světové úrovně v práci s těmito ingrediencemi. Toť vše. Naive vyrábí čokoládu způsoby, které maximálně pomáhají odhalit charakter konkrétního kakaového bobu. Čokoláda se konečně zrodí až po pečlivé analýze chuti, barvy, vůně a struktury. Již nějakou dobu Naive výrobky staví Litvu na mapu delikates jako vycházející hvězdu světové gurmánské čokolády. Zažijte si sami na sobě kus našeho tajemství.