70% Kakaová buničina (v tmavé heirloom čokoládě) Naive 60g

70% speciální čokoláda z bílého Mexického kakaa s mrazem sušenou kakaovou dužinou. 100% heirloom kakao.

335 Kč 291,30 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 554
70% Kakaová buničina (v tmavé heirloom čokoládě) Naive 60g

Detailní popis produktu

 

Naive kolekce Theobromaz

Touto řadou představila Naive originální přístup v tvorbě ultra-raritní čokolády, kterou vyzývá hlavně zvědavé gurmány a milovníky kakaa na cestu k prozkoumání nových tvarů, částí a vrstev celého kakaového ovoce, aby ochutnali čokoládu novým způsobem. Tím, že pro tuto limitovanou kolekci Domantas Užpalis použil vzácné bílé heirloom a divoké jaguáří kakao oslovil zejména ty nejnáročnější. 

 

Raritní heirloom čokoláda z Domantasovi kolekce Theobromaz, vyrobena z bílých kakaových bobů z dědictví a lyofilizované kakaové buničiny (mrazem sušený sliz, který spojuje kakaové boby uvnitř kakaového lusku).

Asi nejbláznivější výtvor, jaký kdy Domantas Užpalis vyvinul. Čerstvé syrové kakaové boby jsou obklopeny bílým slizem nazývaným kakaová placenta, také známým jako dřeň/buničina, ta je přirozeným zdrojem bioaktivních fenolových sloučenin se značnou antioxidační aktivitou. V buničině kakaa jsou identifikovány následující antioxidanty: flavonoidy, fenolové kyseliny, isoflavony, antokyany, proantokyanidiny a alkaloidy. Epikatechin a gallocatechin jsou nejhojnější flavonoidy, zatímco kyselina sinapinová a ferulová jsou nejkoncentrovanější fenolové kyseliny. Theobromin, hořký alkaloid podobný ve své struktuře (ale odlišný vlastnostmi) kofeinu, je spolu s teofylinem a kofeinem nejpozoruhodnější alkaloidní složkou v buničině kakaa. Buničina je navíc bohatá na organické kyseliny (kyselina vinná, jablečná, mléčná, octová, citrónová a kyselina propionová), přičemž kyselina citrónová je nejhojněji zastoupená.

Domantas tuto buničinu suší mrazem, aby si zachovala maximum svých aktivních látek a spojuje ji se vzácnou 70% heirloom čokoládou z bílých bobů. Chuť a složení buničiny se mezi kakaovými odrůdami hodně liší, od výrazné a kyselé jako limeta, až po velmi jemnou, sladkou a ovocnou chuť podobnou mangu nebo liči. Vždy je však bohatá na vitamíny a antioxidanty. Lyofilizací buničiny, se výsledná struktura podobá sněhové pusince s působivou karamelovou barvou.

Hrubá, ale krémová struktura. Květinové a sladké ovocné tóny. Tóny šampaňského s liči a mangem. Když se svým jazykem dotknete dužiny kakaa, můžete cítit štiplavé a citrusové tóny, ale když ji ochutnáte, chuť je opačná: sladká a jemná s květinovou vůní a příjemnou strukturou. Žádná svíravost ani hořkost. Dlouhá dochuť.

 

 

Tato speciální tmavá 70% čokoláda je stejně jako všechny kvalitní vysokoprocentní tabulky velmi bohatá na energii stabilních tuků, specifickou vlákninu, bílkoviny, minerály, antioxidanty a teobromin - dle nutričního složení a množství tuku/sacharidů/bílkovin, které je díky původu bobů a zpracování specifické a unikátní pro každou značku a druh, je možné vyčíst i očekávat zajímavé rozdíly.

Kakaová buničina v 70% tmavé heirloom čokoládě od Naive je oslazená surovým třtinovým cukrem v množství 10g na celou tabulku (ekvivalent množství přírodního cukru v cca půlce jablka).

HMOTNOST: 60 g
VYROBENO: Litva Země původu kakaa: Mexiko
SLOŽENÍ: Heirloom 70% čokoláda (bílé kakao, surový třtinový cukr, kakaové máslo), mrazem sušená kakaová buničina. Obsah kakaové sušiny min. 70 %. 

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota
2506 kJ/599 kcal
Tuky 57 g
z toho nasycené mastné kyseliny 40 g
Sacharidy 38 g
z toho cukry 20 g
Bílkoviny 16 g
Sůl 0,017 g

Aroma profil/tóny - Květinové a ovocné. Mango a liči s podtóny šampaňského. Citronový tvaroh. Yuzu. Náznak hořkosti citrusové kůry.

SKLADOVÁNÍ: Skladujte v chladu a suchu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"Často se mě ptají, proč jsem se rozhodl vyrábět čokoládu." Před odpovědí vždy váhám. Měl bych raději vyprávět dlouhý a poutavý příběh o svém divokém nápadu, nebo bych měl jednoduše říct, že jsem uviděl díru v trhu? Pravdou je, že ani jedna z těchto odpovědí není zcela správná. Čokoláda je jako můj vlastní život - hořká i sladká. Byla vždy můj neustálý společník, který mě viděl růst z bezstarostného dítěte ve zcela donkichotského dospělého. Čokoláda je stejně bujná jako můj nejživější sen a pokorná jako moje jednoduchá realita. 

Ochutnávkou čokolády Naive dáváte smysl mému celoživotnímu projektu - a za to Vám chci osobně poděkovat. “ 

Domantas Užpalis

Domantas Uzpalis Chocolate naive | Pure products, Artisan chocolate, Naive

O Domantasově Naïve

V malém městečku na východní straně Litvy vyrábí Chocolate Naive své unikátní čokolády ,,od bobů po tabulku". Každé brzké ráno čokoládový mistr pečlivě praží čerstvé kakaové boby, jejichž lahodná vůně jemně probouzí obyvatele města. Stejně jako před sto lety se v Naive kakaové boby pomalu konšují, aby se uvolnila jejich mimořádná paleta chutí s tóny ovoce, ořechů a květin. Tyto ručně vyrobené tyčinky jsou uloženy na později, aby vyzrály a pak se vytvářejí různorodé řady příchutí s přírodními superpotravinami a kořením. V Chocolate Naive, jednom z pouhých 200 výrobců tohoto typu na celém světě, začíná celý výrobní cyklus již sušeným kakaovým bobem... 

Špičkové kakaové boby jsou pečlivě vybírány z výjimečných farem. Poté jsou transportovány starými námořními cestami do Evropy a nakonec do Litvy, domova Chocolate Naive. Pro Naive jsou nejdůležitější dva klíčové principy: Zaprvé - pracují pouze s těmi nejlepšími ingrediencemi na světě. Zadruhé - snaží se stát řemeslníky světové úrovně v práci s těmito ingrediencemi. Toť vše. Naive vyrábí čokoládu způsoby, které maximálně pomáhají odhalit charakter konkrétního kakaového bobu. Čokoláda se konečně zrodí až po pečlivé analýze chuti, barvy, vůně a struktury. Již nějakou dobu Naive výrobky staví Litvu na mapu delikates jako vycházející hvězdu světové gurmánské čokolády. Zažijte si sami na sobě kus našeho tajemství.