Nektar z kakaové buničiny (heirloom) Naive 90g EXP

Akční cena, minimální trvanlivost 12.5.2023

Čistý nektar z dužiny bílého Mexického kakaa. 100% heirloom kakao.

standardní cena: 199 Kč –50 % 99 Kč 86,09 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 1779
Nektar z kakaové buničiny (heirloom) Naive 90g EXP
cacao pulp
Akce Tip Extra
199 Kč –50 %

Detailní popis produktu

Dužina neboli buničina kakaa je šťavnatý sliz, který spojuje kakaové boby uvnitř kakaového lusku. Toto je nektar/pyré z něj v praktickém dávkovacím balení.

Přestože trochu připomíná obyčejné pyré pro miminka a jde o sladkokyselý nektar tvořený převážně přírodními cukry, minerály a antioxidanty, tak jde o jeden z nejbláznivějších výtvorů kolekce limited, jaký kdy Domantas Užpalis vyvinul. Čerstvé syrové kakaové boby jsou obklopeny bílým slizem nazývaným kakaová placenta, také známým jako dřeň/buničina, ta je přirozeným zdrojem bioaktivních fenolových sloučenin se značnou antioxidační aktivitou. V buničině kakaa jsou identifikovány následující antioxidanty: flavonoidy, fenolové kyseliny, isoflavony, antokyany, proantokyanidiny a alkaloidy. Epikatechin a gallocatechin jsou nejhojnější flavonoidy, zatímco kyselina sinapinová a ferulová jsou nejkoncentrovanější fenolové kyseliny. Theobromin, hořký alkaloid podobný ve své struktuře (ale odlišný vlastnostmi) kofeinu, je spolu s teofylinem a kofeinem nejpozoruhodnější alkaloidní složkou v buničině kakaa. Buničina je navíc bohatá na organické kyseliny (kyselina vinná, jablečná, mléčná, octová, citrónová a kyselina propionová), přičemž kyselina citrónová je nejhojněji zastoupená.

Chuť a složení buničiny se mezi kakaovými odrůdami hodně liší, od výrazné a kyselé jako limeta, až po velmi jemnou, sladkou a ovocnou chuť podobnou mangu nebo liči. Vždy je však bohatá na vitamíny a antioxidanty.

HMOTNOST: 90 g
VYROBENO: Litva Země původu kakaa: Mexiko
SLOŽENÍ: 100% heirloom kakaová buničina. 

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota
332 kJ/79 kcal
Tuky 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 86 g
z toho cukry 86 g
Bílkoviny 1 g
Sůl 0mg

SKLADOVÁNÍ: Skladujte v chladu a suchu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"Často se mě ptají, proč jsem se rozhodl vyrábět čokoládu." Před odpovědí vždy váhám. Měl bych raději vyprávět dlouhý a poutavý příběh o svém divokém nápadu, nebo bych měl jednoduše říct, že jsem uviděl díru v trhu? Pravdou je, že ani jedna z těchto odpovědí není zcela správná. Čokoláda je jako můj vlastní život - hořká i sladká. Byla vždy můj neustálý společník, který mě viděl růst z bezstarostného dítěte ve zcela donkichotského dospělého. Čokoláda je stejně bujná jako můj nejživější sen a pokorná jako moje jednoduchá realita. 

Ochutnávkou čokolády Naive dáváte smysl mému celoživotnímu projektu - a za to Vám chci osobně poděkovat. “ 

Domantas Užpalis

Domantas Uzpalis Chocolate naive | Pure products, Artisan chocolate, Naive

O Domantasově Naïve

V malém městečku na východní straně Litvy vyrábí Chocolate Naive své unikátní čokolády ,,od bobů po tabulku". Každé brzké ráno čokoládový mistr pečlivě praží čerstvé kakaové boby, jejichž lahodná vůně jemně probouzí obyvatele města. Stejně jako před sto lety se v Naive kakaové boby pomalu konšují, aby se uvolnila jejich mimořádná paleta chutí s tóny ovoce, ořechů a květin. Tyto ručně vyrobené tyčinky jsou uloženy na později, aby vyzrály a pak se vytvářejí různorodé řady příchutí s přírodními superpotravinami a kořením. V Chocolate Naive, jednom z pouhých 200 výrobců tohoto typu na celém světě, začíná celý výrobní cyklus již sušeným kakaovým bobem... 

Špičkové kakaové boby jsou pečlivě vybírány z výjimečných farem. Poté jsou transportovány starými námořními cestami do Evropy a nakonec do Litvy, domova Chocolate Naive. Pro Naive jsou nejdůležitější dva klíčové principy: Zaprvé - pracují pouze s těmi nejlepšími ingrediencemi na světě. Zadruhé - snaží se stát řemeslníky světové úrovně v práci s těmito ingrediencemi. Toť vše. Naive vyrábí čokoládu způsoby, které maximálně pomáhají odhalit charakter konkrétního kakaového bobu. Čokoláda se konečně zrodí až po pečlivé analýze chuti, barvy, vůně a struktury. Již nějakou dobu Naive výrobky staví Litvu na mapu delikates jako vycházející hvězdu světové gurmánské čokolády. Zažijte si sami na sobě kus našeho tajemství.