BIO 100% Tanzania (s drcenými boby) Georgia Ramon 50g

189 Kč 164,35 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 47
BIO 100% Tanzania (s drcenými boby) Georgia Ramon 50g

Detailní popis produktu

Georgia-Ramon.com - přepnout na domovskou stránku

Proč nemá výrobek v názvu slovo čokoláda? Ze zákona se smí čokoládou nazývat pouze výrobek obsahující nějaké sladidlo. Toto je Organická prémiová 100% kakaová tabulka zcela bez aditiv. 

Značení ekologické produkce | www.kez.cz

Georgia Ramon zpracovává do této tabulky ovocné a aromatické kakaové boby z Kokoa Kamili v Tanzanii. V družstvu pracuje asi 4000 drobných zemědělců. Jejich sklizně se shromažďují centrálně a fermentace a sušení probíhá s vysokou přesností. Nejlepší odměnu za jejich tvrdou práci získala na konci roku 2017 společnost Kokoa Kamili, která získala ocenění Cocoa of Excellence. S tímto oceněním patří jejich kakaové boby mezi nejlepších 18 na světě.

100% obsah nejlepších Afrických bobů Trinitario. Křupavá díky obsahu drcených bobů. V této křupavé tabulce jsou úžasně kombinovány různé ovocné příchutě a citrusy s jemnými dřevitými až mírně ořechovými tóny. Chuťově už to nemůže být lepší.

Tato 100% "čokoláda" je stejně jako všechny kvalitní 100% tabulky velmi bohatá na energii stabilních tuků, specifickou vlákninu, bílkoviny, minerály, antioxidanty a teobromin - dle nutričního složení a množství tuku/sacharidů/bílkovin, které je díky původu bobů a zpracování specifické a unikátní pro každou značku a druh 100% kakaové tabulky je možné vyčíst i očekávat zajímavé rozdíly.

 

HMOTNOST: 50 g
ZEMĚ PŮVODU: Tanzanie

Aroma profil:  Intenzivní čokoládový charakter s citrusovými plody, akcenty pražených ořechů.
SLOŽENÍ: Kakaová hmota, pražené kakaové boby. Všechny suroviny pocházejí z ekologického zemědělství. DE-ÖKO-003 Zemědělství mimo EU Obsah kakaové sušiny 100 %.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota
2583 kJ/617 kcal
Tuky 54 g
z toho nasycené mastné kyseliny 33 g
Sacharidy 11 g
z toho cukry 0,6 g
Bílkoviny 14 g
Sůl 0,04g

Odrůda kakaa:  Trinitario

Bezlepkové
veganské

SKLADOVÁNÍ: Skladujte v chladu a suchu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Georgia-Ramon.com - přepnout na domovskou stránku

Zaměřujeme se na kvalitu, kreativitu a rozmanitost. Abychom se neomezovali, nepoužíváme pouze (ale velmi často a vždy když to jde) organické suroviny. Organické suroviny nejsou vždy k dispozici v kvalitě, kterou chceme. Organické je dobré, ale nemusí to nutně vždy znamenat, že je to lepší kvalita. Podobně existují určité suroviny, zejména vzácné kakaové boby, pouze ve velmi omezeném množství anebo vůbec v ekologické kvalitě. 

I když nevytváříme vše v organické kvalitě, věnujeme velkou pozornost tomu, odkud a od koho pochází naše suroviny. Částečně nakupujeme kakaové boby přímo od vlastníků plantáží a družstev, ale také od obchodníků s kakaem naší důvěry.

Spravedlivá mzda pro pěstitele kakaa je pro nás stejně důležitá jako záruka, že naši výrobci nepovolí dětskou práci.
Všechny naše kakaové boby proto buď pocházejí ze spravedlivého obchodu fair trade, nebo pocházejí přímo od výrobců. Naši obchodníci s kakaem nám zaručují spravedlivý obchod a vyloučení dětské práce. Pokud to jde, přesvědčíme se vždy na místě, že tyto záruky dodržují.

Klasika tvoří základ naší práce. Kromě toho bychom také rádi tvořili a tvoříme nové chuťové zážitky: např. tmavá čokoláda s liškami nebo ovocná a kyselá malinová čokoláda s ušlechtilým růžovým olejem či rakytníkovo-jogurtová tabulka jasně dokazují, co je možné dělat čokoládou.

Naše německé čokolády se vyznačují zkrátka rozmanitými chutěmi exotických i originálních příměsí.

Georgia Ramon založil na jaře roku 2015 Georg Bernardini a Ramona Gustmann v okrese Oberkassel v Bonnu. V jejich obchodě byla také malá kavárna s integrovanou výrobou.