Bonnat

Starobylá rodinná čokoládovna z městečka Voiron ve Francii byla založena již roku 1884. Čokoládovna Bonnat má jedno historické prvenství: jako první zde navrhli řadu tabulkových čokolád s 75% kakaa, kde každá čokoláda je vyrobena z kakaových bobů z jiné země. Těmto čokoládám se začalo říkat „single-origin“ neboli „jedno-oblastní“ čokolády. Nápad se rychle ujal a dnes ho napodobuje řada výrobců.

Stephane Bonnat - špička mezi čokolatiéry. Čokoládový čaroděj. Neodhalený alchymista. Znalost a vášeň pro čokoládu zdědil po pradědech, co zažehli pod kotlem tajemné výroby čokolády už před 250 lety. Čokoládu dodnes vaří napůl moderně a napůl za pomoci starých krámů po těch pradědech. Nikdo neví, jak to ten chlap dělá. Vloudit do čokolády třeba chuť slunce, svůdnost černošky, spektrum duhy..

Bonnat má obaly s poněkud prehistorickým soft-warem co se designu týče - člověk uchopí produkt a neví, co je firma, co je jméno, co je odrůda, co je šotek tiskárny a co ťapka sudičky. V možnostech dnešní grafiky je pan mistr trošku archivní typ. Čokolády Bonnat nelze kupovat "povrchovýma očima“, jak se dnes kupuje takřka vše. Když sáhnete po Bonnat čokoládě, dokazujete hlubší znalost kvality a smysl pro zatím neviditelné kouzlo pod obalem.

bonnat100
179 Kč
Skladem

100% čokoládová tabulka Bonnat. 

Kód: 53
Obří 100% Bonnat (bez přísad) 1KG
1 399 Kč
Momentálně nedostupné

Obří 100% čokoládová tabule Bonnat.

Kód: 2167
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem