Michel Cluizel

Samolepka Michel Cluizel 20×20 cm | ČokoBanka.cz

 

Rodinná čokoládovna Michel Cluizel vyrábí výjimečnou čokoládu již od roku 1948. Nachází se v Normandii na severu Francie.

Čokoládovna systematicky vyhledává nevšední plantáže v zemích vyhlášených produkcí kvalitního kakaa. Navazuje s nimi dlouhodobé vztahy a platí jim nadstandartní ceny. Díky tomu získává dohled nad prvotřídní kvalitou čokoládových bobů.

Chocolatier Michel Cluizel has passed away

Michel Cluizel, druhá generace společnosti Manufacture Cluizel a klíčový hráč v její národní a mezinárodní expanzi, opustil čokoládový svět v roce 2020 ve věku 87 let. V pouhých 14 letech se naučil vyrábět čokoládu v dílně svých rodičů a aktivně se podílel na transformaci rodinného podniku v unikátní továrnu na čokoládu v Damville (Normandie) v roce 1948. Reputace značky v průběhu let rostla a otevřela svůj první butik v roce 1987 na rue Saint-Honoré v Paříži. V současné době má Manufacture pět obchodů v Paříži, dva v New Yorku a přepážky na různých prodejních místech v Japonsku. V 80. letech společnost vyrobila první čokoládu se 72% kakaa. Cluizel představil také „Noir Infini“ - první 99% kakaovou čokoládu, a propagoval navázání přímého kontaktu s pěstiteli kakaa po celém světě, aby mohli navrhnout své čokoládové plantáže. V roce 2000 získal Cluizel značku „Noble Ingredients“(viz výše) a v roce 2012 byl uznán jako „Living Heritage Company“ - označení udělované francouzským firmám s výjimečnými řemeslnými dovednostmi a průmyslu, který umí skloubit tradici s inovací. Michel věděl, jak přenést lásku k čokoládě na své potomky. V roce 2005 převzali podnikání jeho synové Marc, Catherine a Sylvie a nedávno se přidala i čtvrtá generace...

mishel cluizel
149 Kč
Skladem

Prémiová "skoro stovka". 99% bean to bar čokoláda Noir Infini s dotekem koření.

Kód: 527
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem